Wiele osób zastanawia się, co wyróżnia mieszkanie loftowe. Przemiany urbanizacyjne, które zaszły w XX wieku, sprawiły, że zaczęto zamykać coraz więcej fabryk. Pozostałe po nich budynki stały się miejscami opuszczonymi, które zaczęto adaptować na cele mieszkaniowe. W taki oto sposób powstały pierwsze mieszkania loftowe.

Dzisiaj mieszkanie loftowe to styl, do którego można dostosować również lokal w normalnym bloku mieszkalnym. Przebudowanie konkretnego wnętrza według loftowej stylistyki wymaga jednak odpowiednich działań. Pierwszą rzeczą, którą wykonuje firma remontowa zatrudniona do tego celu, jest skucie znajdującego się na ścianach tynku do samej cegły lub pokrycie ścian betonem architektonicznym czy cementem. Dzięki temu ściany zyskują charakterystyczną strukturę i kolor, odpowiednią do surowej, industrialnej aranżacji. Podłogę można pokryć płytkami lub panelami w naturalnych kolorach. Styl loftowy pozwala na pewną swobodę w doborze kolorystyki. Ceglana ściana może sąsiadować, na przykład, z pomalowaną na kontrowersyjny kolor czarny. To kolor, który jednak, w tego rodzaju aranżacji, świetnie się odnajduje w elementach stalowych konstrukcji i mebli. Styl loftowy, to wyzwanie dla firm zajmujących się usługami, takimi jak wykończenia mieszkań.

Co wyróżnia mieszkanie loftowe – sposoby jego wykańczania

Adaptacja konkretnego budynku poindustrialnego na cele mieszkalne, pozwala wyodrębnić duże, przestrzenne pomieszczenia, które wymagają specyficznych działań remontowych. Dlatego też przy tworzeniu mieszkania loftowego, tak wielkie znaczenie ma zatrudnienie specjalistów, którzy zajmują się profesjonalnie takimi usługami, jak wykańczanie mieszkań Warszawa. Ich wiedza i duże doświadczenie, sprawiają, iż będą w stanie stworzyć piękne, stylowe wnętrze w tak trudnych pod kątem remontowym, pomieszczeniach. Należy pamiętać o tym, że w budynkach poindustrialnych niektóre kwestie, jak instalacja bieżącej wody w tworzonej łazience czy wymiana okien na nowe, wymagają naprawdę wyjątkowej wiedzy i umiejętności budowlanych.

Mieszkania loftowe – możliwość zbudowania antresoli

Ekipa zajmująca się takimi usługami, jak wykończenie mieszkań Warszawa, z pewnością poradzi sobie z wyzwaniem, jakim jest budowa antresoli w mieszkaniu loftowym. Pomieszczenia poindustrialne charakteryzują się niezwykle dużą wysokością, co stwarza szansę na budowę dodatkowych pokoi na antresoli. Do wykonania tego zadania niezbędna jest jednak bardzo specjalistyczna wiedza, którą posiadają fachowcy z firmy remontowej. Wszystkie ich działania mają na celu stworzenie oryginalnego, surowego klimatu, który towarzyszy charakterowi mieszkań loftowych a jednocześnie zbudowanie lokum funkcjonalnego i bezpiecznego.

Zastosowanie odpowiednich rozwiązań, podkreślających industrialny styl przestrzeni mieszkalnej

W przypadku dużej kubatury i braku wydzielonych przestrzeni, ekipa zajmująca się takimi usługami, jakimi są wykończenia mieszkań Warszawa, musi również zająć się przedzieleniem przestrzeni oraz przystosowaniem jej do indywidualnych potrzeb właściciela mieszkania. Dodatkowym, bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiednich okien, które powinny być spójne kompozycyjnie z wystrojem i wyposażenie mieszkania loftowego. Renomowana firma zajmująca się wykańczaniem mieszkań loftowych, uwzględnia wszystkie te kwestie w przygotowywanym na wstępie prac remontowych, kosztorysie, który przedstawia zleceniodawcy.

Mieszkania loftowe wyróżnia nowoczesność, przestrzeń, prostota, a także specyficzne rozwiązanie architektoniczne, dedykowane temu stylowi. To lokum, które ma swój niepowtarzalny klimat, zbudowany na zastosowaniu odpowiednich materiałów do jego wykończenia i aranżacji. Dzięki temu mieszkanie loftowe jest komfortowe w użytkowaniu oraz prezentuje się wyjątkowo oryginalnie.

Skorzystaj z darmowej wyceny!

W trosce o Państwa bezpieczeństwo ale i komfort remontu
- pracujemy dla Państwa również zdalnie gdzie wykonamy projekt, przeprowadzimy wszelkie ustalenia online.

Możemy również przesyłać fotorelację lub wideo z wykonanych prac.

Na terenie Warszawy i okolic dojedziemy na miejsce, sporządzimy
dokładną wycenę, doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.

Całkowicie bezpłatnie!